הגיע הזמן לעדכן את חומת האש שלך?

חומת אש היא קו הגנה ראשון עבור הרשת, המכשירים והנתונים שהם מחזיקים. חומות האש נועדו לפקח על כל התעבורה הנכנסת והיוצאת ברשת עסקית, לאתר סימנים לפריצה לא רצויה ולחסום התקפות זדוניות.

ככל שהתקפות השתכללו בשנים האחרונות,  אבטחת רשתות ונקודות הקצה  וחומות אש נאלצו להתקדם באופן דומה כדי לעמוד בקצב.

לדוגמא, אחד האיומים החדשים המשמשים כיום לרוב בהתקפות תוכנות זדוניות הוא תוכנות זדוניות חסרות תוכן. זה המקום בו פקודות זדוניות נשלחות ליישומי מערכת הפעלה לגיטימיים, ובכך עוקפים את האבטחה הסטנדרטית המחפשת קוד ותוכנות זדוניות.

במהלך המחצית הראשונה של 2019, התקפות תוכנות זדוניות נטולות קבצים זינקו  ב 256% .

אם לא שדרגת את חומת האש של החברה שלך זמן מה, ייתכן שלא תהיה לך עוד הגנה מספקת מפני האיומים החדשים ביותר שיש.

סימנים שאתה צריך כדי לקנות חומת אש חדשה

כספק שירותים Cautela, אנו ממליצים על חומות אש של סיסקו / פורטיגייט מכיוון שהן מציעות ערך מצוין, בתוספת הגנת איומים מתקדמת לאיתור וחסימת האיומים החדשים ביותר. חומות אש אלה ניתנות להרחבה, עם פתרונות לחברות קטנות, בינוניות וגדולות.

הגיע הזמן שתשדרג את חומת האש שלך? להלן כמה מהסימנים המסגירים שהגיע הזמן להשיג מודל חדש יותר.

במודל הנוכחי שלך אין סינון כתובות אתרים

וירוסים, תוכנות כופר וצורות אחרות של תוכנות זדוניות קורים לעיתים קרובות בגלל לחיצה על קישור זדוני, במקום פתיחת קובץ מצורף מסוכן.

דוא"ל עם קישורים מסוכנים מהווה  88%  מכל הודעות הדוא"ל של התחזות, מה שאומר שאתה צריך שיהיה לך חומת אש שלא רק תסתכל על קבצים מצורפים לתוכנה זדונית, אלא שתוכל גם לזהות קישורים מסוכנים ולחסום אתרים אלה עבור המשתמשים.

בחומת האש שלך אין ניטור התנהגות מבוסס AI

לחומות אש בסיסיות לעיתים קרובות אין תכונות מבוססות AI, אחת החשובות שבהן היא מודיעין ניטור התנהגות. אחת הדרכים בהן חומת אש עם הגנה מתקדמת מפני איומים מסוגלות לזהות ולחסום התקפות חסרות תיקים ותוכנות זדוניות אפס יום היא באמצעות ניטור התנהגות זדונית ידועה.

רכיב מודיעין מתקדם זה מזהה באופן מיידי פעילות מערכת חשודה שעלולה להיות תוצאה של תוכנות זדוניות ותקיפות חסרות תיקים. לאחר מכן הוא חוסם פעולות שעלולות להיות מסוכנות ושולח התראה.

חומת האש שלך לא יכולה להפוך את התגובות לאוטומטיות

מה קורה אם מתגלה איום בחצות בשבת? יכול לעבור יותר מ- 24 שעות לפני שהמנהל שלך יראה את ההתראה הזו, כשהם יחזרו למשרד ביום שני.

חומות אש ישנות יותר שולחות התראות על איומים חשודים, אך אין להן מודיעין לתגובה אוטומטית.

לחומות האש של סיסקו הגנה מפני תוכנות זדוניות מתקדמות (AMP), שנועדו לא רק לזהות, לנתח ולהתריע כאשר קיים איום, אלא גם לטפל בהתקפה באופן אוטומטי באמצעות מדיניות פעולות אבטחה שהוגדרו מראש. המשמעות היא שבכל פעם שאיום נכנס, אפילו בחצות, הוא מטופל בכדי לשמור על אבטחת הרשת שלך.

לחומת האש הנוכחית שלך אין אבטחה לזיהוי נקודות קצה

רק תוספת אחת של מכשיר חדש לרשת, יכולה לשנות את אבטחת הרשת שלך. אם נוסף מכשיר IoT חדש, אך חומת האש שלך אינה עוקבת אחריו, פירוש הדבר שהאקר יכול להיכנס לנקודת הקצה האחת ולעבור ברשת שלך כדי להפר אחרים.

חשוב שלחומת האש תהיה אבטחת זיהוי נקודות קצה, המאפשרת לזהות באופן מיידי מתי מתווסף מכשיר נקודת קצה חדש לרשת החברה שלך, כך שהוא יכול להתחיל לעקוב אחר התעבורה שלו אחר פריצות אפשריות.

לחומת האש שלך אין תמיכה ב- VPN

שנת 2020 שינתה את המראה של רשת החברה בעתיד הנראה לעין באמצעות הצורך לעובדים לעבוד מהבית במהלך המגיפה. חברות רבות מתכננות להשאיר עובדים מרוחקים גם לאחר חלוף האיום.

משמעות הדבר היא כי חיבורי רשת מתרחשים לעיתים קרובות מחוץ למשרדך וכל אותם עובדי WFH צריכים לאבטח את התנועה שלהם. זה נעשה לעתים קרובות באמצעות רשת פרטית וירטואלית (VPN).

אתה רוצה לוודא שיש לך רשת שיכולה לתמוך במספר לקוחות VPN, המאפשרת הצפנת תנועה ואבטחה נוספים.

חומת האש שלך נתקלת בבעיות עם עדכוני הקושחה

ככל שהטכנולוגיה מזדקנת, היא יכולה להישאר מאחור כאשר העדכונים האחרונים ותיקוני האבטחה יוצאים. זה קורה למכשירים ניידים, מערכות הפעלה למחשבים, שרתים, וזה יכול לקרות גם לחומות אש.

אם אתה נתקל בבעיות בהתקנת עדכוני קושחה חדשים, והם נתקעים או נותנים לך הודעות שגיאה, זהו אות שחומת האש שלך מיושנת ועליך לשדרג לדגם חדש יותר. עדיף לעשות זאת במוקדם ולא במאוחר, מכיוון שעדכונים מכילים לעיתים קרובות תיקונים קריטיים לפגיעות במערכת.

הצטרפו ל Cautela לקבלת פתרונות אמינים ברשת

אל תשאיר את הרשת של חשופה! אנו יכולים לעזור לך עם שדרוגים של חומת אש, תצורת אבטחה וצרכים רבים אחרים לאבטחת רשת.

צרו איתנו קשר עוד היום כדי להתחיל. התקשר למספר 077-4000179 או  צור איתנו קשר באינטרנט .

דילוג לתוכן