הגנת נקודות קצה EDR Security

זיהוי ותגובת נקודות קצה (EDR) היא גישה משולבת, מרובדת, להגנה על נקודות קצה המשלבת ניטור רציף בזמן אמת וניתוח נתוני קצה עם תגובה אוטומטית מבוססת כללים.

מדוע EDR חשוב?

ככל שעבודה מרחוק הופכת נפוצה יותר, אבטחת נקודות קצה חזקה היא מרכיב חיוני יותר ויותר באסטרטגיית אבטחת הסייבר של כל ארגון. פריסת פתרון אבטחה יעיל של EDR חיונית להגנה על הארגון ועל העובד המרוחק מפני איומי סייבר.

EDR נועד מעבר להגנת סייבר מבוססת איתור ותגובה. במקום זאת, הוא מספק לאנליסטים באבטחת מידע את הכלים הדרושים להם כדי לזהות באופן יזום איומים ולהגן על הארגון. EDR מספקת מספר תכונות המשפרות את יכולתו של הארגון לנהל את הסיכון לאבטחת סייבר, כגון:

  • שיפור הנראות: פתרונות אבטחה של EDR מבצעים איסוף נתונים וניתוח רציפים, ומדווחים למערכת אחת ומרכזית. זה מספק לצוות אבטחה נראות מלאה למצב נקודות הקצה של הרשת ממסוף יחיד.
  • חקירות מהירות : פתרונות EDR מיועדים לאוטומציה של איסוף ועיבוד נתונים ופעילויות תגובה מסוימות. זה מאפשר לצוות אבטחה להשיג במהירות הקשר בנושא אירוע אבטחה אפשרי ולנקוט במהירות צעדים לתיקון.
  • אוטומציה לתיקון: פתרונות EDR יכולים לבצע באופן אוטומטי פעילויות מסוימות לתגובת אירועים על בסיס כללים מוגדרים מראש. זה מאפשר להם לחסום או לתקן במהירות אירועים מסוימים ומפחית עומס על אנליסטים ביטחוניים.
  • ציד איומים בהקשר: איסוף וניתוח נתונים מתמשך של פתרונות EDR מספקים נראות עמוקה למצב נקודת הקצה. זה מאפשר לציידי האיומים לזהות ולחקור סימנים פוטנציאליים לזיהום קיים.

EDR & EPP

פלטפורמות זיהוי ותגובת נקודות קצה (EDR) ופלטפורמות הגנה על נקודות קצה (EPP) יש מטרות דומות אך נועדו להגשים מטרות שונות. EPP נועד לספק הגנה ברמת המכשיר על ידי זיהוי קבצים זדוניים, איתור פעילות שעלולה להיות זדונית ומתן כלים לחקירת ותגובת אירועים.

האופי המונע של EPP משלים EDR יזום. EPP פועלת כקו ההגנה הראשון ומסננת התקפות שניתן לאתר על ידי פתרונות האבטחה הפרוסים של הארגון. EDR משמש כשכבת הגנה שנייה ומאפשרת לאנליסטים ביטחוניים לבצע ציד איומים ולזהות איומים עדינים יותר לנקודת הסיום.

הגנה יעילה על נקודות קצה דורשת פיתרון המשלב את יכולות EDR ו- EPP הן כדי לספק הגנה מפני איומי סייבר מבלי להכניע את צוות האבטחה של הארגון.

רכיבי מפתח של פתרון EDR

כשמו כן הוא, פתרון אבטחה של EDR אמור לספק תמיכה גם בזיהוי איומי סייבר וגם בתגובה על נקודות הקצה של הארגון. על מנת לאפשר לאנליסטים ביטחוניים לאתר באופן יעיל ויזום איומי סייבר, על פתרון EDR לכלול את המרכיבים הבאים:

  • זרימת בדיקת אירועים: צוותי אבטחה בדרך כלל מוצפים בהתראות, שאחוז גדול מהם חיובי כוזב. פתרון EDR אמור לשלוט באופן אוטומטי באירועים שעלולים להיות חשודים או זדוניים, מה שמאפשר למנתח האבטחה לתעדף את חקירותיהם.
  • ציד איומים: לא כל אירועי הביטחון נחסמים או מזוהים על ידי פתרונות האבטחה של הארגון. פתרונות EDR אמורים לספק תמיכה בפעילות ציד איומים כדי לאפשר לאנליסטים ביטחוניים לחפש באופן יזום פריצה פוטנציאלית.
  • צבירת נתונים והעשרה : הקשר חיוני להבחנה נכונה בין איומים אמיתיים לחיובי שווא. פתרונות אבטחה של EDR צריכים להשתמש בכמה שיותר נתונים כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי איומים פוטנציאליים.

לאחר שזוהה איום, יועץ האבטחה צריך להיות מסוגל להסתובב במהירות לתיקון האיום. זה דורש את היכולות הבאות:

  • תגובה משולבת: החלפת הקשר משפילה את יכולתו של אנליסט להגיב במהירות וביעילות לתקריות אבטחה. אנליסטים צריכים להיות מסוגלים לנקוט מיד כדי להגיב לאירוע ביטחוני לאחר בדיקת הראיות הקשורות לכך.
  • אפשרויות תגובה מרובות: התגובה המתאימה לאיום סייבר תלויה במספר גורמים. פיתרון EDR אמור להציג לאנליסטים אפשרויות תגובה מרובות, כגון מיגור זיהום מסוים לעומת הסגר.

מדוע הגנת נקודות קצה מכריעה מתמיד

אבטחת נקודות קצה הייתה מאז ומתמיד חלק חשוב באסטרטגיית אבטחת הסייבר של הארגון. הגנות מבוססות-רשת אמנם יעילות לחסימת אחוז גבוה של מתקפות סייבר, אך חלקן יחליקו ואחרות (כמו תוכנות זדוניות הנישאות על ידי מדיה נשלפת) יכולות לעקוף את ההגנות הללו לחלוטין. פתרון הגנה מבוסס נקודות קצה מאפשר לארגון ליישם הגנה לעומק ולהגדיל את הסתברותו לזהות ולהגיב לאיומים אלה.

עם זאת, החשיבות של הגנה חזקה על נקודות קצה גברה ככל שארגונים תומכים יותר ויותר בעבודה מרחוק . ייתכן שעובדים העובדים מהבית אינם מוגנים מפני איומי סייבר באותה מידה כמו עובדים במקום ועשויים להשתמש במכשירים אישיים או במכשירים חסרי עדכונים ותיקוני אבטחה אחרונים. בנוסף, עובדים העובדים בסביבה מזדמנת יותר עשויים להיות מזדמנים יותר גם לגבי אבטחת הסייבר שלהם.

 

כל הגורמים הללו חושפים את הארגון ועובדיו לסיכון נוסף בנושא אבטחת סייבר. זה הופך את אבטחת נקודות הקצה לחיונית לחיונית מכיוון שהיא מגנה על העובד מפני זיהום ויכולה למנוע מפושעי רשת להשתמש במחשב של עובד טלפוני כאבן דרך להתקפה על הרשת הארגונית.

לדוגמה פיתרון הגנת נקודות הקצה המתקדם של צ'ק פוינט הוא פתרון אבטחה מקיף לארגונים הפועלים במציאות חדשה "עבודה מהבית" עם עובדים מרוחקים. הוא מספק הגנה מפני האיומים הקרובים ביותר לנקודות הקצה בתיקון מיידי ומלא, אפילו במצב לא מקוון, כולל תוכנות כופר ותוכנות זדוניות אחרות. כדי לראות כיצד צ'ק פוינט יכולה לסייע בהגנה על כוח העבודה המרוחק שלך מפני איומי סייבר

דילוג לתוכן