מבדקי חדירה Penetration Test

מבחן חדירה, המכונה הוא ניסיון סימולציה לפריצה כנגד מערכת מחשב

לבדיקת נקודות תורפה הניתנות לניצול. בהקשר של אבטחת יישומי רשת, בדיקות חדירה משמשות אמצעי אבטחה נוסף להגברת חומת האש הקיימת (בדרך כלל נתב WAN) שנפרץ על מנת לקבל גישה למידע רגיש. בידיים הלא נכונות זה יכול להוות איום גדול על הרשת ומשתמשיה. בדיקות חדירה עוזרות לקבוע אם אבטחת הרשת שלך חזקה מספיק כדי לעמוד בהתקפות. הוא מראה אם ​​לפיתרון הנבחר עם פגיעות מופחתת רמת הגנה אופטימלית או לא.

 

בעיקרון, בדיקת חדירה מוגדרת כתהליך של ניסיון לחדור לרשת או למערכת מחשב

מבלי להזין קוד כלשהו. בעזרת זה אתה מנסה לדמות התקפות סייבר נגד רשת באמצעות תוכנית נטולת תוקף שלא עושה דבר בפני עצמה אלא רק מנסה לחדור למערכת. בעוד שבדיקת חדירה אינה יכולה לזהות פעילות האקרים ממשית, היא יכולה לעזור לך לזהות האם המערכות בהן אתה משתמש כעת חזקות מספיק כדי להתנגד לאיומים האחרונים. בדיקת חדירה בודקת בדרך כלל רכיבים שונים כמו יישום מסד נתונים, שרת אינטרנט, מערכת הפעלה, רשת ומערכת קבצים. מטרת ביצוע בדיקת החדירה היא לקבוע עד כמה אבטחת הרשת הנוכחית שלך חזקה על ידי ניסוי התקפות סייבר מדומות שונות במערכת שלך.

 

ישנם סוגים שונים של מתודולוגיות בדיקת חדירה

המשמשות בסביבה העסקית של ימינו. חלק מהמתודולוגיות הנפוצות ביותר בשימוש כוללות את התוקף / חדירה, ניתוח איומים, זיהוי פגיעות רשת, בדיקות תקינות ובדיקת תוכנה. אם אתם מתכננים לערוך בדיקת חדירה על אבטחת הרשת שלכם, ההנחיות הבאות יעזרו לכם מאוד. שים לב לטיפים והטריקים המוזכרים להלן, מכיוון שהם בהחלט יכולים לעזור לך להפוך את בדיקת החדירה שלך ליעילה יותר.

 

כאשר מבצעים בדיקת חדירה, חשוב לזהות תחילה את הנקודות הפגיעות

לפני יצירת התקפת דוגמה ובהמשך להגן על המערכת מפניה. זיהוי בעיות האבטחה הקריטיות ביותר תחסוך לך זמן וכסף מכיוון שלא תצטרך לערוך מערך בדיקות שני אם יש בעיות חיוניות במהלך הסריקה הראשונית. ביצוע בדיקות מסוג זה צריך להיעשות עם עדכוני תיקוני האבטחה כדי להבטיח הגנה מקסימאלית מפני בעיות אבטחה חדשות. זכרו תמיד כי אינכם בודקים רק נקודות תורפה; עליכם גם להגן על המערכת מפני חדירה.

 

שיטה נוספת לביצוע מבחני חדירה

שיטה נוספת בה תוכלו להשתמש לצורך ביצוע בדיקות חדירה היא חיפוש מערכות מנוצלות ואיסוף נתונים רלוונטיים בשיטות שונות. אחת הדרכים הפופולריות היא באמצעות סריקות פגיעות ברשת. רוב האנשים לא שוקלים לבצע סריקות פגיעות ברשת מכיוון שרובם אפילו לא מודעים לעובדה שהם מותקפים. עם זאת, כאשר אתה מבצע בדיקת חדירה, תוכל לברר אם ישנם קבצים הנשלחים דרך הרשת והאם יש יציאה פתוחה בה ניתן להפיל נתונים בקלות.

 

כדאי לשקול גם לבצע הערכת פגיעות בזמן ביצוע בדיקת חדירה

יהיה זה שימושי אם תשתמש בתוכנת הערכת הפגיעות החינמית הניתנת להורדה מהאינטרנט. זה יעזור לך לבדוק פגיעויות שעלולות להשפיע על שרת החברה שלך. לדוגמא, אם אתה צריך לבצע ניטור של שרת אינטרנט, יהיה חשוב לקבוע אם יש יישום שיכול להיות מותקף מרחוק או שהוא פגיע להאקרים. ישנם יישומי תוכנה חינמיים רבים אשר יכולים לשמש לביצוע הערכת פגיעות. לאחר קביעת האיומים האפשריים, השתמש בסריקת רשת ובהערכת פגיעות כדי למנוע בעיות כלשהן.

 

חדירת רשת וגניבת נתונים

הם אחת מבעיות האבטחה הנפוצות ביותר העומדות בפני עסקים כיום. זה יכול להיות יתרון אם תבצע בדיקת חדירה מכיוון שהיא עוזרת להגן על החברה שלך מפני התקפות אפשריות בין אם הן מבוצעות באמצעות האקרים, תוכנות זדוניות או וירוסים. באמצעות ביצוע בדיקות חדירה, אתה יכול לקבוע את הפגיעות הקריטיות ביותר שיש להעריך וכן את אלו שניתן להתעלם מהן. באמצעות זה תוכל להימנע מחשיפת המערכת העסקית שלך לסיכונים פוטנציאליים העלולים לגרום לאובדן נתונים, שימוש לרעה בעובדים וקריסת מערכת.

 

רוב החברות היו בוחרות בבדיקת חדירה ידנית

הכוללת מספר תהליכים העלולים לגזול זמן. עם זאת, אם אין לך זמן פנוי, עליך לדעת שישנן מתודולוגיות אוטומטיות המשמשות בבדיקת חדירה. ישנן שתי שיטות הנפוצות בבדיקת חדירה הכוללת מתודולוגיות של קוד בינארי ורקורסיה והזרקת קוד. ידוע ששתי מתודולוגיות אלה יעילות מאוד בקביעת נקודות תורפה ומתן תוצאות טובות ביותר. יתר על כן, בעזרת מתודולוגיות אוטומטיות המשמשות בבדיקות חדירה, תוכלו לחסוך זמן בקלות ולהתמקד יותר בדאגות עסקיות אחרות.

דילוג לתוכן