3 טיפים למאבק בווירוסי הכופר האחרונים

3 טיפים למאבק בווירוסי הכופר האחרונים

איומי הכופר גואים, וכך גם תג המחיר. וככל שהאקרים מגדילים את המאמצים שלהם, אף אחד לא חסין – לא משנה בענף או בבגרות העסק שלהם.

החל מטכנולוגיה, דרך שירותי בריאות, ועד קמעונאות, ההתפשטות האחרונה בתקיפות כופר נוגעת בתעשיות ובשווקים רחבים. ולמרבה הצער, כששחקנים גרועים מצפינים מידע צרכני, תפעולי ופיננסי יקר ערך, עסקים רבים נאלצים לשלם כופר גבוה עבור גישה לנתונים שלהם. וככל שהכיסים עמוקים יותר, כך התשלום גדול יותר. מוסדות מסוימים ציטטו דרישות של מיליוני דולרים לאחזר נתונים משלהם – ונאלצו לשלם רק כדי להפעיל את עסקיהם.

עם סוכנויות ממשלתיות שונות ברחבי העולם שמתריעות מפני התקפות הכופר הקרבה והמתמשכת על בריאות ותעשיות אחרות, מה אתה יכול לעשות כדי להגן על העסק שלך? להלן שלושה דגשים שיעזרו לך לשמור על אבטחת הנתונים שלך שלם מול מתקפת תוכנות כופר:

זיהוי חריגות

כופר לעיתים קרובות מסווה את עצמו כקובץ או תקשורת לגיטימיים בעת כניסה למערכת, ואז מצפין במהירות נתונים עסקיים והופך אותם לחסרי תועלת. כלים מודרניים, כמו גילוי חריגות לא אופייניות ברשת, יכולים לספק יכולות המופעלות על ידי AI המאתרות פעילות חשודה לפני שתוכנות כופר יכולות לחדור בהצלחה לנתונים שלך. על ידי זיהוי וניטור של קבצים – זיהוי חריגות יכול לזהות דפוסי גישה לא תקינים לקבצים ולספק הודעות, ומסמן את האיומים הן למנהלים והן למשתמשים.

חוסר משתנות נתונים

עותקי נתונים חסרי-שינוי ובלתי משתנים יכולים לספק שסתום בטיחות לעסקים שחווים ניסיונות כופר. בעוד שתקיפות זדוניות יכולות להצפין נתונים עסקיים – גיבויי נתונים נפרדים מספקים עותק טהור של הנתונים שלך שלא ניתן לשנות, לשנות או למחוק. על ידי הבטחת הגיבויים שלך שמגובים בצורה תקינה, תוכל לבודד ביעילות העתקים בגיבוי של הנתונים שלך לצורך שחזור אם אי פעם תיתקל בבעיה.

התאוששות מהירה

בעוד שבידוד הנתונים שומר על בטיחות הנתונים שלך – כלים שיש לשחזר ביעילות את הנתונים הם המפתח לספק רציפות גבוהה של המשכיות עסקית. התאוששות מהתקפה דורשת יכולות חזקות המאפשרות לעסק שלך להחזיר במהירות נתונים למשתמשים שלך על מנת לחזור לעבודה סדירה. אפשרויות התאוששות גמישות מבטיחות שניתן לשחזר במהירות נתונים שנשמרו למשתמשים, דבר המבטל זמן השבתה יקר ועוזר לחזור לעסק לחזור לשגרת עבודה ללא השבתה ממושכת.

מכיוון שהתקפות כופר ממשיכות לשבש את העסקים, אסטרטגיה יעילה יכולה להבטיח שהנתונים שלך (והעסק שלך) אינם בסיכון. למידע נוסף על הגנת כופר, ולמד כיצד גישה גיבוי מסודר אם העתקים יכול למנוע ממכם בעיות רבות ויכולה לסייע בשמירה על נתונים מפני התקפה זדונית.

 

אל תלכו לאיבוד.....

צרו קשר איתנו, וקבלו מענה לכל השאלות שלכם

צרו קשר

דילוג לתוכן