מניעה! ההגנה הטובה ביותר נגד וירוס כופר

מניעה! ההגנה הטובה ביותר נגד וירוס כופר

ברגע שהמערכת שלך נדבקה בתוכנת כופר, הסרתה באמצעות עדכון אנטי-וירוס היא די פשוטה, אך מה אם להחזיר את הקבצים המוצפנים שלך? זה יכול להיות הרבה יותר קשה. זו הסיבה שמניעת כופר היא הטקטיקה הטובה ביותר. בעוד ששיטות מסוימות מצדיקות מאמץ ידני, ניתן ליישם אחרות בעזרת תוכנות למניעת כופר. להלן כמה משיטות המניעה שאתה צריך ליישם:

  • השכלה : הודיעו לעובדים באופן קבוע על תוכנות וירוס כופר נפוצות שיש. שיידעו מה לחפש, אילו סוגי קישורים ודואר אלקטרוני להימנע, ומה עליהם לעשות (ליצור איתכם קשר) אם משהו נראה חשוד. משתמשים במסגרת חשבונות חייבים, שיווק וניהול הם היעד העיקרי של תוקף כופר, בגלל המספר הרב של הודעות דוא"ל שהם מקבלים מדי יום.
  • גיבוי : גיבוי התיקיות שלך צריך להיות בשתי צורות – במצב לא מקוון ומחובר. גיבוי מאובטח מבוסס ענן של תיקיות הוא צעד ראשון נהדר אם המקורות נגועים. עם זאת, תוכנות כופר רבות הופכות למתקדמות יותר ויותר והחלו לחפש בכוונה גיבויים מקוונים. גיבוי פיזי של תיקיות קריטיות, בין אם בצורה של כונן קשיח או מדיה אחרת, יסייע להבטיח שהעסק שלך יוכל לפעול במהירות לאחר התקפה.
   אם אתה MSP, אתה צפוי גם לטפל בגיבויים עבור כל הלקוחות שלך. פתרון גיבוי היברידי מקל על העבודה. הוא משתמש בהצפנה חדישה על מנת לספק אבטחה, ובמקביל נותן לך את הכלים הדרושים לייעול גיבוי, אחסון ושחזור עבור לקוחותיך.
  • עדכונים : ודא תמיד שאתה משתמש בגרסת התוכנה העדכנית ביותר במערכות שלך. עדכונים מבטיחים כי תיקוני אבטחה חדשים יותקנו וייסגרו פירצות אבטחה ובכך למזער או לבטל את הפגיעויות הקיימות. ללא תיקונים אלה, התוכנה שלך רגישה לניצול וניסיונות כופר מהאקרים מנוסים.
  • מעקב : חשוב לפקוח מקרוב על יומן וניהול האירועים כדי שתוכלו לזהות במהירות פעילות חשודה. זה יכול להיות תהליך גוזל זמן, אך קיימת תוכנת הגנה על כופר שמנצלת יכולות ניטור אוטומטיות, בזמן אמת ומבוססות התנהגות כדי לשמור על עדכניות האיומים הפוטנציאליים.
  • הרשאה : לא כל משתמש זקוק לתיקיות גישה ברמת מנהל. מומלץ לתת למשתמשים את רמת הגישה המינימלית הדרושה להם כדי לבצע את האחריות היומיומית שלהם. זה לא קשור לאי אמון בעובדים שלך, אלא הגנה על תוכנות זדוניות והגבלת היקף הנזק אם מתרחשת התקפה.
  • דוא"ל : סוגים רבים ושונים של התקפות מגיעים באמצעות דוא"ל, ותיקיית דואר זבל פשוטה לא תספק הגנה רבה מפני תוכנות כופר. עבור נותני שירותים מנוהלים, פתרון Mail Assure יכול לעזור להתמודד עם מיילים נגועים במהירות וביעילות. הוא מציע הגנה על איומים מתקדמים הן עבור הודעות דוא"ל נכנסות והן של הודעות דוא"ל יוצאות, תוך שימוש בזמן ניטור וזיהוי תבניות בכדי לאתר את ההתקפות האחרונות ולעצור אותן במסלולם. בנוסף, ניתן להשתמש בו להגנה על מאות אתרי לקוחות ורשתות בו זמנית.

פוסטים קשורים

מה תפקידו של איש אבטחת מידע ואיומי סייבר?

תפקיד איש תשתיות אבטחת מידע וסייבר הופך להיות חשוב יותר ויותר בארגון המודרני, מכיוון שחברות

קראו עוד

שיטות עבודה מומלצות לאבטחת שרת SQL לשנת 2021

במאמר זה, אני עוסק בשיטות העבודה המומלצות החיוניות לאבטחת SQL Server שאתה צריך לבצע בשנת

קראו עוד

מהי תאימות ל- HIPAA?

חוק ניידות ואחריות של ביטוח בריאות (HIPAA) קובע את הסטנדרט להגנה על מידע רגיש של

קראו עוד

אל תלכו לאיבוד.....

צרו קשר איתנו, וקבלו מענה לכל השאלות שלכם

צרו קשר

דילוג לתוכן