שיטות עבודה מומלצות לאבטחת שרת SQL לשנת 2021

שיטות עבודה מומלצות לאבטחת שרת SQL לשנת 2021
בין אם אתה מפעיל בסיסי נתונים על קוד פתוח כדוגמת MySQL או שרת Microsoft SQL, עליך להיות בטוח שיש לך אמצעי אבטחה חזקים ואיכותיים. זה חשוב ביותר למניעת גישה זדונית למסד הנתונים שלך, במיוחד אם נתונים רגישים או אישיים נשמרים בשרתים שלך.

במאמר זה, אני עוסק בשיטות העבודה המומלצות החיוניות לאבטחת SQL Server שאתה צריך לבצע בשנת 2021. אני אעבור גם מדוע השימוש בכלי ניטור אבטחה של SQL שהוא המפתח לכל פתרון יעיל לניהול איומי פריצה והחשיבות שיש באסטרטגיית אבטחה של שרת SQL.

כאן תוכלו למצוא רשימה קצרה של נושאים הניתנים במאמר זה:

 

8 שיטות עבודה מומלצות לאבטחת שרת SQL

פריצה לשרתי SQL פגיעים עלולות להוביל לכמויות אדירות של אובדן הכנסות ואיבוד אמון, כמו גם קנסות או קנסות בגין אי שמירה על בטיחות נתוני הלקוחות. למרבה המזל, ל- SQL Server יש תכונות להצפנת נתונים, כמו גם להגביל גישה והרשאה. בואו נסתכל על שיטות עבודה מומלצות לשימוש בתכונות משולבות אלה כדי לשמור על אבטחת שרתי ה- SQL שלך. אתה יכול גם לעקוב אחר רשימת הבדיקה שלמטה כדי להבטיח התקנה נכונה.

שיטות עבודה מומלצות לאבטחת שרת SQL לשנת 2021
שיטות עבודה מומלצות לאבטחת שרת SQL לשנת 2021
 1. בידוד השרת שלך

  בכך שאתה שומר על השרת שלך מבודד, אתה עוזר להבטיח שהוא מוגן מפני יישומים ושירותים אחרים שעלולים להיפגע. שקול להכניס את שרת ה- SQL שלך לסגמנט רשת מוגבל ולאפשר גישה לתנועה מורשית בלבד . שרת היישומים או שרת האינטרנט צריכים להיות הדבר היחיד שמתקשר ישירות עם מסד הנתונים, וניתן למנוע חיבורים זדוניים או בלתי צפויים באמצעות בידוד וגישה מגבילה.

 2. שמור את השרת רזה

  כל מערכותיך צריכות להישמר רזות. המשמעות היא שעליך להתקין רק את התוכנות והשירותים הדרושים ולהימנע מהפעלת תכונות נוספות או התקנת יישומים נוספים . בכך שאתה סוגר תוכנות או שירותים שאינך זקוק להן, אתה מקטין את ההזדמנויות של התוקפים לנצל את השרת שלך. אם אתה בודק תכונה, עשה זאת בסביבת בדיקה או פיתוח, לא בסביבת הייצור. כמו כן, הקפד לכבות את דפדפן שרת SQL בעת הפעלת מופע ברירת מחדל של שרת SQL. דפדפן השרת מאפשר למנהלים ומשתמשים מורשים לגלות מקרים של מסדי נתונים ברשת, אך אם תשאיר אותו מופעל, הוא גם מאפשר לתוקפים לרכוש ידע על משאבי ה- SQL Server שלך.

 3. מתעדכנים באופן קבוע

  ודא שכל הכלים והיישומים של SQL Server מתעדכנים באופן קבוע , כך שניתן יהיה להחיל תיקוני אבטחה באופן מיידי לפני שיהיה מאוחר מדי. עמידה בלוח זמנים של תיקונים קבועים יכולה לעזור ביישום ובדיקת עדכונים בסביבת פיתוח, כך שלא תצטרכו לשבש את הייצור עד שהתיקון או העדכון יפעלו כהלכה.

 4. החל הגבלות ומדיניות אבטחה איתנה

  המשתמש שמפעיל את שירות מסד הנתונים יכול גם לגשת למערכת הקבצים, להפעיל תוכניות ולבצע משימות חשובות אחרות. MySQL פועל תחת חשבון משתמש ייעודי עם הרשאות מינימליות לגישה או התמודדות עם שאר השרת. אך בהתקנות של Windows, SQL Server מופעל לעתים קרובות כחשבון מנהל מערכת, שיכול לאפשר גישה מלאה כאשר הדבר אינו הכרחי או אידיאלי. במקום זאת, SQL Server תמיד צריך להיות מנוהל כחשבון מקומי – ולא כמנהל – ללא הרשאות מנהל. הגבלת הגישה לחשבונות המשתמשים במסד הנתונים מסייעת לוודא ששרת נתונים או חשבון משתמש לא נפגעים בשאר הרשת. אתה גם רוצה להגביל את הגישה לשרת עצמו, על ידי מתן אפשרות לשרת בלבד להתחבר אליו ולחסום את כל יציאות מסדי הנתונים האחרות.הגבל חיבורי SQL לכתובות IP ספציפיות הדורשות גישה לשרת SQL. השתמש בתוכנות אנטי-וירוס ואנטי תוכנות זדוניות כדי למנוע התקפות SQL.

  פעל לפי העיקרון של הזכות פחותה בעת הקצאת חשבונות. פירוש הדבר שאסור לאפשר לאף אחד גישה מעבר למה שהוא צריך כדי לבצע את עבודתו. הימנע ממענקי "ALL" ב- MySQL ואל תאפשר תפקידי SysAdmin בעת שימוש ב- SQL Server אלא אם כן הדבר נחוץ בהחלט. חשוב תמיד כיצד יישום חשבונות יישומים ישפיע על גמישות השרת שלך, והפעל משימות ונהלים כמשתמש ייעודי עם הרשאות מוגבלות, ולא כמנהל גישה מלא. אם משתמש זקוק לגישה מוגברת באופן זמני כדי לבצע משימה, הסר את הגישה הנוספת לאחר השלמת המשימה.

 5. נהל כניסות

  הגדר סיסמה חזקה עבור חשבון מנהל המערכת או משתמש הבסיס, במיוחד אם הפעלת הרשאה במצב מעורב. עליך לבצע ביקורת אבטחה רגילה של SQL Server, כולל ביקורת התחברות. כניסות חוזרות ונשנות שנכשלו יכולות להצביע על מישהו שמנסה לגשת לשרת שלך, ואתה יכול לנעול את החשבונות האלה לפני שהם עושים את דרכם. בנוסף, ביקורת התחברות יוצרת רשומה שתוכל להשתמש בה מאוחר יותר, כדי להראות שעשית כל מה שאתה יכול כדי להבטיח אבטחה. הקפידו על מחיקה או השבתה של כניסות לאחר שכבר אין צורך להשתמש בהן. אם לא ישמש כניסה לזמן ממושך, כגון כמה חודשים, עליך למחוק או להשבית אותו, ואז להגדיר אותו שוב מאוחר יותר בעת הצורך.

 6. גיבויים מאובטחים

  לגיבויים שלך יש את כל אותם נתוני שרת כמו מאגרי הייצור שלך, ולכן הם צריכים להיות מוגנים באותה צורה בדיוק. משמעות הדבר היא החלת אותם פרוטוקולים על הגיבויים שלך , כולל הגבלת גישה, שימוש באמצעי אבטחה ובדיקה ושליטה למי יש גישה לנתוני הגיבוי שלך.

  אמנם חשוב לשלוט בגישה לגיבויים שלך, אך חשוב להבטיח את אבטחת אחסון הגיבוי שלך. לכן כדאי לחפש כלי שיעזור להגן על גיבויי ה- SQL שלך בצורה יעילה. לדוגמא, Hybrid Backup מספק לוח מחוונים מרכזי וקל לשימוש יחד עם אחסון מבוסס ענן המותאם במיוחד לאבטחה וביצועים. ניתן להשתמש בו לגיבוי ושחזור שרתים, תחנות עבודה, מסמכים ועוד. בנוסף, מכיוון שהוא נבנה עבור נותני שירותים מנוהלים, הוא מסוגל להתמודד עם משימות גיבוי ושחזור עבור מאות או אלפי אתרי לקוח, שנועדו לשמור על נתוני השרת בצורה בטוחה ומאובטחת.

  למרבה המזל, ישנם כלים שבהם אתה יכול להשתמש כדי להקל על כך. גיבוי יכול להגן על נתוני SQL Server שלך , לאחסן אותם במיקום בטוח ומוגן בענן. בנוסף, יהיו לך מספר אפשרויות שחזור קלות. במיוחד עבור MSP, גיבוי ענן יכול להדק את האבטחה ובמקביל לפשט את תהליך הגיבוי.

 7. הגן מפני הזרקה

  וודא כי יישומי מסד הנתונים שלך מוגדרים כדי למנוע הזרקת SQL , ויש לך כלי אבטחה לסריקת יומני אירועים ומערכות . אחת הגישות העיקריות להגדרת שרת ה- SQL שלך כדי להגן עליו מפני הזרקת SQL היא שימוש בהליכים מאוחסנים. אלה כוללים פרמטרים ספציפיים ומקבלים רק סוגים מסוימים של קוד, לכן כאשר מישהו מנסה לשלוח שאילתות SQL זדוניות, השאילתות אינן מתקבלות על פי ההליך ואינן מחזירות מידע שימושי לתוקף.

 8. עקוב ברציפות

  גם אם תבצע את כל הצעדים האחרים לעיל, שרת ה- SQL שלך עדיין עלול להיות בסיכון של כניסה זדונית. אמצעי האבטחה הטוב והאחרון כולל הקמת תוכנת ניטור רציפה , שתסייע לכם להבטיח גילוי ופתרון של הבעיות במהירות האפשרית.

 

פוסטים קשורים

ניטור רשת מחשבים

שירותי הניטור של IP מחשבים מציע ממשק אינטואיטיבי מבוסס אינטרנט המיועד לשילוב ביישומים ושירותים ליצירת

קראו עוד

מניעה! ההגנה הטובה ביותר נגד וירוס כופר

ברגע שהמערכת שלך נדבקה בתוכנת כופר, הסרתה באמצעות עדכון אנטי-וירוס היא די פשוטה, אך מה

קראו עוד

מהי תאימות ל- HIPAA?

חוק ניידות ואחריות של ביטוח בריאות (HIPAA) קובע את הסטנדרט להגנה על מידע רגיש של

קראו עוד

אל תלכו לאיבוד.....

צרו קשר איתנו, וקבלו מענה לכל השאלות שלכם

צרו קשר

דילוג לתוכן